Meie lugu

Aasta oli kaua aega tagasi

Kunagi kui muru oli rohelisem ja tavevas sinisem ning väljas oli külm ja tugev tuul. Olin enda vanavanemata suvila treppi peal ning imetlesin kuidas tuul kruusateel kive edasi veeretas. Kuniks kaotasin tasakaalu ja kukkusin enda vanaisa mosse esiratta ventiili otsa. Mille tulemusena verd jooksis peast ohtrasti… Kuidas on võimalik leida veljel üles see väike ventiil?

Edasi läheb nagu ikka, traumapunkt ja arm kogu eluks . Aastaid läks omajagu edasi kui 2006. aastal oli vaja leida praktika koht. Töökoda, mis asus Peterburi mnt. ääres oli nõus mind võtma “praktikale” (olin varasemalt õppinud autoremonti). Minu esimeseks ülesandes oli auto üles tõsta ja rattad eemaldada. Ja pärast kõik tagurpidi tagasi, et rehvid tagasi ja auto alla lasta. Peale praktikat jäin tööle kuni 2007. aastani. Tolle aasta novembri lõpus arvasin, et mina kui tore, särava ja targa noormehena vajan uusi väljakutseid ja mind kindlasti hinnatakse mujal rohkemgi. See sama tark, tore noormees ei kuulanud uudiseid ega aimanudki eestuleva majanduskrahhist midagi. Lõin ülbelt ukse kinni ning ees ootasid karmid aastad. Ühtki head kriisi ei saa raisku lasta. Kasutasin aega targalt ning käisin ära kaitseväes. Kätte oli jõudnud 2011 aasta kevad kui minu endine ülemus helistas ning kutsus mind tagasi. Jätsin enda leitud töö ning naasesin tagasi rehvipinkide juurde. 2013 suvel saabus minu juurde meie püsiklient, kes pakkus mulle hea tööotsa. Tegin seal proovinädala ning olin taaskord hämmingus. Kas jätta maha töö, mida armastan, ja alustada uue, huvitava kogemusega?

Taaskord tärkas minus mõte – kas mina tore, tark ja osav noormees oleksin rohkem väärt. Nüüd olles ka variant B asusin enda rehvitöökoja omanikuga laua taha. Tulemusena pälvisin kogu ettevõtte. Siis oli vaja uuele ettevõttele mõelda nimi. Soov oli saada nimi, mis on huvitav, aga samas midagi, mis otseselt ei seostuks rehvidega. Paremat nime kui Rettum välja ei suutnud mõelda. Kuidas on rettum seotud rehvidega?

Mille peal on rehvid?
Millega see auto küljes kinni on?
Esimene vastus on velg ja teine on mutter. Mutter tagurpidi on Rettum

Oleme seda Rettumi vankrit vedanud aastast 2014 nagu ikka üles mäge ja vastu tuult.

BRONEERI AEG JUBA TÄNA